Henrich Májek – Rozhovor a Profil

with Nekomentované

 

Henrich Májek

Bydlisko: Levice

Vek: 18

Sponzori: Zoo Crew, BlackFlys Slovakia, Specta WEAR

Dredatý allamadog.

Bike Parts: 

Rám:kink liberty 2013

Rajdy:kink human 8.75

Vidla: oddysey

Predstavec: subrosa

Gripy: animal edwin delarosa signature

Hlavové: animal headset

Predné kolo :

náboj: 34r free for ride,

ráfik: 34r,

hubguards-34r a proper

Zadné kolo: naboj -BSD westcoaster (freecoaster)

ráf: cinema

hubguardy: 2x bsd

Retaz: BSD halflink

Stredové zloženie: kink

Kĺuky: 34r

Plášte : BSD donachie signature 2x

Sedlova spona : kink

Sedlovka: macneil

Sedlo: BSD buchta

Pedále: oddyssey twisted plastic

Pegs: 4x no name

INTERVIEW: 

Dnes sa nám konečne podarilo pripraviť interview a zároveň profil jedného mega veľkého pána a zároveň

dobrého felláka Heňa, ktorý robí pre Specta WEAR, ale aj pre celú levickú scénu mega veľa!

Serus bratku, tak na začiatok asi taká klasická otázka, čo pre teba vlastne bmx znamená a jak si sa vôbec ktomu dostal ?

Bmx čo pre mňa znamená bráško? Fu mega veľa, povedal by som že je to môj lajf, žijem stým už dlhé roky, už ako malý som jazdil na bmx20, všetci mali horské  bicykle ale mne to nejak nesadlo hehe, ale to bolo len ako malý grázel po sídlisku preháňačky, potom som spoznal veľkého fellu Mira, zdravím aj teba bratmm, on jazdil už nejakú chvíľu kvázi “freestyle” a mňa to nejako viacej chytilo za srdce, už po nejakom čase jazdenia som zistil že toto je to čo ma napĺňa a chcem to robiť hádam dokým neskapem či už s naturálnych alebo bicygloých príčin, riadim sa mottom ride or die a snažím sa scénu držať každou silou, hovorím si že keď sa už nato aj všetci vyserú ja si pôjdem cez mrtvoli a bicyglovať sa budem furt, je to srdcová záležitosť a nemienim stým prestať hehe 8)

Takže to je asi tvoja láska na celý život 😀 Určite treba všetkých motivovať nech stým neprestanú! Je o tebe známe že rad jazdíš niekam na tripy a pojazdil si už veľa skateparkov, sú ešte nejaké miesta kde by si chcel íst pojazdiť na Slovensku ?

Jokado, jazdil som už v mnoho parkoch, od východu po sever haha neviem čo je na tom pravdy nevyznám sa v kompase 8) mám už odjazdených približne 8 parkov niektoré prejazdené aj po dvaciatich tripoch 😀 Najviac uznávam Junkride Šurany halu, pozdravujem felákov sú to veľký pani. Určite by som chcel navštíviť ešte Košice, Žilinu, Námestovo a neviem ešte, nenapadne ma teraz na šupu, ale jazdím street a furt som sa na ten ozajstný street nejako extra nedostal, takže keď to bude možné chcem si dať už stop parkom a vybehnúť DO ULICE!

Tak ulice majú vždy to svoje pravé streetové čaro. Minule som akurát bol očekovať ten park v Košiciach, určite tam treba zabehnúť. Máš nejaký svoj obľúbený spot alebo skatepark kde sa ti jazdilo alebo jazdí asi najlepšie a čo ti tam podarilo také masívne odísť?

Svoj obľúbený spot, tak určite naša Družba DIY spot v centre mesta je veľká bomba, tam som si toho odišiel mnoho, taktiež Šurany hala je bombová, tiež som si tam toho mega veľa poodchádzal, tak isto aj náš skatepark sídliskový šmatlavý undergroundový je fajn, mám tam svoje základy a taktiež aj vydarene kombá, masivne odisť kamo tažko povedať fu skorej si kukni/kuknite nejaký môj najnovší edit kde som zbieral zábery z celého roka 2015 a sú tam moje najobľúbenejšie hovadiny, ale ak mam byt za niečo rad, ťažko sa vyberá ale dajme tomu kombá ako báro do manuálu oneeighty out,nebo feeble to manual cez celý park až cez prekážku a bárenko ven 8)

Spocená družba je najviac spot stým musím len súhlasiť 😀 Videjko prilepím na koniec článku nech si to šecia môžu pozrieť. Od svojich začiatkov si jazdil len street a parky? Nerozmýšľal si nad tým že by si začal sejpovať aj nejaké tie dirtíky?

Vždy som bol streeter aj keď som jazdil parky, vlastne vždy som jazdil street v parku heh. Rozmýšľal som aj nad dirtami aj nad funboxmi ale nato som ja ľaví, aj keď mávam chute si pojazdiť nejaké kvalitne dirtiky, pump tracky, ale také spoty sú v USA ktoré by som chcel šredit, dirtiky v lesoch sa mi páčia ale neni to moje, mám radšej otrepaný betón bedne raily bangy ako vyhadzovače 8)

Len nedávno sa ti stala predpokladám že jedna z najhorších veci čo ta mohlo postihnúť, že si skončil na barličkách a musel si prestať na chvíľu jazdiť, Jak sa ti podarilo takto dochrámať a už to máš úplne zahojené?

Nojo bol to horror, keď som si videl ako mi otrasne vyzerala noha nebolo mi všetko jedno, prvé čo ma napadlo že nohu na pedál už v živote nepoložím, z toho som mal asi najväčšie zimomriavky hehe 😀 Robil som na našom spote Družba one eighty z manuálu asi zo šiestich schodov, no a zle som dopadol na nohu, mám to už v pohode jasne kamo ale po dlhšom silnejšom jazdení si ju furt cítim ale neni to také hrozne že by som plakal kôli tomu to je už len light pain, predsa mám už pochrámané barz čo, pádov veľa za sebou patrí to k tomu tak tu pain už viem nejako ovládnuť 8)

Hlavné je že už konečne môžeš zasa poriadne jazdiť! Ešte k záveru brácho taká zákerná otázočka, keďže si pri Specta WEAR už od úplného začiatku, čo si o tom celom myslíš a jaké máš zo Specta WEAR Dojmi? 

Brácho tak ti zákerne odpoviem, specta wear. .brutal kámo brutal, za tento brand som k*rva rád, sú tu nejaké značky tohto štýlu ale specta má svoje čaro, svoj pekný šmrnc, myslím si že zo spectou by to mohlo mat peknú budúcnosť určite, som rád že som od začiatku pri tomto celom a že som toho súčasťou, myslím si že som pomohol specte dosť, ale chcem ešte viac, neviem čo este dodať kámo k tomu proste mega street wear, a keď to bude fakt v brutálnych obrátkach tak budem len mega rad! Specta wear keep it livin bro!

Samozrejme ja si veľmi cením každú jednu tvoju podporu, a som rád že si toho súčasťou:) Ja ti ďakujem za rozhovor a ešte na koniec odkáž niečo ľudom čo čítajú tento článok. 

Díky kámo, ja si cením tiež tvoju podporu moc 8) ruka v ruke #diehardfellaz ! Ľudia a vám odkazujem fuuha, všetci si kúpte bicygel a jazdite veľa hehe, ale nie viem že každého to nechytá, ale je to mega lajfstyle, vieš pritom zažiť omnoho viacej ako pri iných záležitostiach J a ľudia majte sa radi nebite sa, hlavne budte radi za každý day určite, peace!

Leave a Reply